Kiirlaenud Soomes – TOP 4 parimat

Kiirlaen, laen ilma pangakonto väljavõtteta, tuvastamiseta, id-kaardiga

Parimad väikelaenud ja kiirlaenud Soomes, 19.10.2017:

  1. Fleksiloutto – Nr 1 Soomes.
  2. CreditStar
  3. Vivus
  4. Rahalaitos.fi

Kiirlaenudest

Riigikogu rahanduskomisjonis 2014. aasta algul toimunud arutelul hindasid ministeeriumide esindajad kiirlaenuvõtjate arvuks Eestis 130 000 – 140 000, kuid pankade arvates võib mittereguleeritud tarbijakrediidi andjate teenuseid kasutanud isikuid olla kuni 180 000. Komisjonile antud ülevaate andmeil kasvas reguleerimata laenuturu maht eelnenud aasta jooksul 30%. 2014. aastal majandusministeeriumis valminud analüüsis esitatud andmete kohaselt on makseraskustes ligikaudu kolmandik kiirlaenufirmade klientidest, neist omakorda umbes pooled ehk 16% klientidest on pikaajalistes makseraskustes.

Kiirlaenude ohud

2014. aasta jaanuaris pälvis meedia tähelepanu Swedbanki avalikustatud ja võlanõustajate väitel laialt levinud tava võtta kiirlaene laste pangakontodele, kui lapsevanema enda kontod on võlgnevuste tõttu blokeerinud. Ehkki mitme kiirlaenufirma esindajad kinnitasid, et nemad sellist laenamist ei luba, ei olnud avalikkusel võimalik teada saada, millised ettevõtted niisugustel tingimustel laene väljastavad. Nimelt ei pidanud Swedbank võimalikuks klientide andmeid avaldada, Eestis puudus aga järelevalveorgan, kel olnuks õigus taolisi andmeid pankadelt välja nõuda.

Levinumad pettused

  • Palutakse luba kasutada teise inimese arvelduskontot pangaülekande jaoks, tegelikult aga võetakse selle kaudu välja kiirlaen.
  • Palutakse abi, kuna väidetavalt on kaotatud dokumendid ja rahakott ning sõber olevat valmis kandma raha abistaja arvele, kui too selle sularahaautomaadist välja võtab ja kätte annab. Isikukoodi, kontonumbri jms abil võetakse tegelikult kiirlaen, mis väidetakse olevat sõbralt või tuttavalt.
  • Helistatakse ajalehes ilmuva müügikuulutuse peale ja küsitakse isikuandmeid maksmiseks. Saadud andmete abil võetakse kiirlaen. Seejärel helistatakse müüjale ja öeldakse, et kogemata kanti üle rohkem raha ning palutakse ülejääk tagasi maksta. Petis saab enamiku rahast kätte, tagasimaksmise kohustus jääb ohvrile.
  • Lubatakse abistada inimest, kes e-panganduses hästi ei orienteeru. Mingil ettekäändel minnakse panka ja avatakse tühi arveldusarve, mille internetipanga koodid jäävad petise kätte. Arve omanik ei kahtlusta midagi, kuna arvel pole raha, petis aga võtab selle kaudu välja kiirlaenu.

Kiirlaenude seadused

Reklaamiseadus § 29 (7) Reklaam, millega teavitatakse valmisolekust anda tarbijakrediiti või vahendada tarbijakrediidilepinguid, peab olema vastutustundlik ning tasakaalustatud. Reklaam ei tohi jätta muljet, et tarbijakrediidi võtmine on riskivaba ja lihtne võimalus finantsprobleemide lahendamiseks, ega kallutada tarbijaid läbimõtlematule laenuvõtmisele. Käesolevas lõikes sätestatut kohaldatakse ka võlaõigusseaduse § 403 lõike 3 punktis 4 nimetatud tarbijakrediidilepingute reklaamile.

Vt kiirlaenud

Loe ka: Kiirlaenude seadusemuudatus 2015 juulist

kiirlaenud soomes

Liitu uudiskirjaga: lisaraha, ärivõime ja produktiivsus.
Mitte sagedamini kui kord kuus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga