Oma nahk mängus. N.Taleb

oma nahk mängus nassim taleb

” Oma nahk mängus – varjatud asümmeetriad igapäevaelus” 2019, N.N.Taleb (“Skin in the Game: Hidden Asymmetries in Daily Life“, 2018). See raamat on 5. raamat 5st tema Incerto seerias.

Olles lugenud kõik 5 läbi, ei soovita lugeda eestikeelseid arvustusi tema raamatute kohta vaid lugeda esimesena tema raamatuid ja vaadata üles pandud loenguid, et saada aru mida ta tegelikult ütles, mitte lugeda kuidas arvustaja teda tõlgendas. Nagu “Juhuse narrides” kirjeldatud Wittgensteini joonlaud – võhiklik arvustus ütleb arvustaja kohta rohkem kui raamatu kohta.

Siin artiklis kasutatud lehekülje numbrid on inglisekeelse raamatu järgi ja tekst vabatõlkes.

Raamatupoes on eestikeelne versioon olnud müügis hinnaga 50€, kuid parem inglisekeelne on müügis 13 € (rahvaraamat). Iga kell soovitan võtta tema raamatute puhul inglisekeelse, et vältida tõlkes ja toimetamises tekkinud autori mõtte moonutusi, sest tõlgid ja toimetajad on ka inimesed, kes saavad keeruliselt esitatud mõttest omamoodi aru nagu raamatu arvustajad ja valivad vastavalt sellele kasutatavat sõnastust tõlkes. Kui saame mööda arvustajate, tõlkijate ja toimetajate poolt lisatud moonutustest, siis saame alles nautida autori originaalseid esitatud mõttekäike. Raamatukogudes: ester .

Oma nahk mängus – varjatud asümmeetriad igapäevaelus

Sarnaselt tema teistele Incerto raamatutele kirjutab autor ka selles raamatus muudel teemadel kui ainult see mis pealkirjas on. Osalt aitab see sügavamalt avada peateema sisu.

Lk 35, “Sa tahad maksimaalselt vaba aega, mitte maksimaalselt tegevust.”

Lk 189, Kui tahad inimkonda aidata, pane ennast mängu – alusta äri.

Lk 217. Oma nahk mängus: Ära pööra tähelepanu sellele mida inimene räägib, vaid sellele mida ta teeb ja kui palju sellega oma kaela pakule paneb.

[Nt su tuttav, kes julgustab sind investeerima aktsiatesse, forexisse või bitcoinidesse kuid ise ei investeeri või teeb seda ebaolulises koguses ja tal pole veel olulist tulemustki ette näidata. Investeerimine ei ole hea otsus lihtsalt iseenesest, sest see kõlab seksikalt. See peab olema põhjendatud, vt finantskirjaoskus]

Lk 231, Warren Buffet: “Edukate ja väga edukate inimeste vahe on selles, et väga edukad inimesed ütlevad EI peaaegu kõigele.”

Üks loeng aastast 2018:

***

Tema Incerto raamatu sarjas ilmunud:
1.Juhuse narrid
2.Must luik
3.Aforismikogu “Prokrustese voodi
4.Antihabras – asjad, mis lõikavad kasu korratusest
5.Oma nahk mängus

***

Üks mõte “Oma nahk mängus. N.Taleb” kohta

Kommenteerimine on suletud