Pokker: strateegia & kombinatsioonid (žetoonid & komplekt)

pokker

Pokker – kaardimäng, mille eesmärk on võita tugevaima kombinatsiooniga või vastased mängust välja bluffides. Pokker on üks kõige levinumaid hasartmänge.

Pokkerist on mitu varianti, kuid mäng kulgeb enamasti sarnaselt. Sõltuvalt variandist võib mängija oma parima kombinatsiooni moodustamiseks kasutada oma käes olevaid varjatud kaarte (kaarte, mida teised mängijad ei näe) või kombineerides käes olevaid kaarte laual asuvate ühiste kaartidega (community cards).

Pokkeri üldist strateegiat võib mõnes mõttes võrrelda ka kalapüügiga. Hea „kalamees” peab oskama oma ametit või hobi, valida püügiks õige aeg ja kalarohke koht. Ainult õnnega ei saavuta suurt midagi, tühjast järvest kala ei püüa ning heast püügikohast valel ajal ei saa samuti midagi. Pokkeriga on samamoodi. Pikas perspektiivis on õnnel väga väike roll.

Pokkerid jagunevad ladumis- (stud), tõmbamis- (draw) ja flopimängudeks (flop). Populaarsed mängud on Texas Hold’em, Seven-card stud, Five-card stud, Omaha High, Omaha High/Low ja Razz.

Bluffimine.
Bluff ei pruugi iga kord õnnestuda. Piisab kui bluff ise kasulikuks osutub. Eeliseks on ka see, et saad luua imago endast kui „lõdvas” stiilis mängijast, kelle järgmisi käike ette ei tea. Seda peetakse oluliseks kuna mängija, kes mitte kunagi ei blufi sisuliselt annab iga kord enda kohta kogu info. Iga kord kui ta call´ib teavad vastased, et tal on head kaardid ja loobuvad pea kõigega v.a. suurepärased kaardid. Bluffi ebaõnnestumine ja paljastamine on selles mõttes kasulik, et ebakindlus bluffija vastu säilib. Blufi oht iseenesest on palju tugevam „relv” kui bluff ise.

Pokker – kombinatsioonid

Teisi mänge, mis kasutavad pokkeri kombinatsioonide tugevusjärjestust, võib samuti pokkeriks nimetada, kuid tavaliselt on tegu kasiinos mängitava Oasis/Caribbean Stud pokkeriga, kus mängija mängib kasiino vastu, või siis mänguautomaadil mängitava videopokkeriga.

Populaarseima pokkerimängu – Texas Hold’em`i – käte tugevused on järgnevad (alustades nõrgemast):

Kõrge kaart, High card 
Kõrgeim käesolev kaart. Näiteks emand, kümme, seitse, viis ja kolm moodustab käe väärtusega “kõrge kaart emand”. Võidab suurem kaart.

Üks paar, One Pair 
Kaks samast kaarti. Näiteks kaks kuningat.

Kaks paari, Two Pair
Tugevaimad kaks võimalikku paari oleksid äss, äss ja kuningas, kuningas ning nõrgimad kaks, kaks ja kolm, kolm.

Kolmik, Three Of A Kind
Kolm samase tugevusega kaarti. Näiteks kaheksa, kaheksa ja kaheksa.

Rida, Straight
Viis järjestikust kaarti. Näiteks kolm, neli, viis, kuus ja seitse.

Mast, Flush
Viis ühest mastist kaarti.

Maja, Full House
Maja koosneb kolmikust ja paarist. Näiteks oleks tugevaimaks majaks äss, äss, äss, kuningas ja kuningas.

Nelik, Four Of A Kind
Neli sama tugevusega kaarti. Näiteks neli üheksat.

Mastirida, Straight Flush
Ühest mastist üheksa, kümme, sõdur, emand ja kuningas on parim mastirida; ühest mastist äss, kaks, kolm, neli ja viis on nõrgim mastirida.

Kuninglik mastirida, Royal Straight Flush
Ühest mastist äss, kuningas, emand, sõdur ja kümme.