Mugavustsoon vs põhjendatus – tee järgmine samm

mugavustsoon

Mis on mugavustsoon, kuidas aru saada, et seal oled ja millal peaksid sealt lahkuma?

Üks põhjus, miks paljud ei astu oma elus järgmist sammu on see, et neil on mugav olla. Ollakse mugavustsoonis.

Mille järgi saada aru, et oled mugavustsoonis? Ei ole survet. Kõik on kindel, ette teada ja meeldiv. See ei ole alati halb. See on hea koht, kus puhata ja nautida tehtud pingutuste vilja.

Teadmatul tegevusetusel on hind (cost of inaction), tavaliselt kaotada sellega aega, raha või aega mida oleks saanud rahaks teha.

Mugavustsoon vs põhjendatus

Oled läbimõtlemise tulemusel jõudnud arusaamisele ja täielikule veendumusele, et on vaja astuda järgmine samm kuid see ei tundu mugav. On isegi mingi hirm kuid selle sammu astumine on põhjendatud, siis peaksid siiski selle astuma.

Samamoodi kui sul on hirm selle ees. Mõtle läbi, mis võib juhtuda ja kui suured on erinevad tõenäosused ja millised on su tagavara-plaanid.

Mugavustsoonist võime välja sattuda enda initsiatiivil või mõne meist mitte-sõltuva elusündmuse tõttu. Nüüd oled olukorras, kus oled sunnitud arenema ja edasi minema. Ära jää ootama kuni väljastpoolt mingi selline sündmus juhtub – otsi ise järgmist sammu.

Joel Runyonil on selleks Külma Dušši Teraapia – 30 päeva järjest igal hommikul 5 minutit max külma dušši all. See õpetab su mõtlemise ümber tegema seda, mida mõistus otsustab, et on vaja, mitte seda mis on mugav. Lisaks see karastab, parandab vereringet, tõstab testotserooni ja muud hüved.

Külma tundmine iseloomustab hästi ka ebamugavustunnet, mis sunnib otsima uusi lahendusi (nt kuidas saada sooja uut moodi).

Eelkõige peaksid hakkama järgmist sammu otsima enda elu kõige tähtsamas või problemaatilisemas valdkonnas. Olgu selleks siis oma äri alustamine, normaalkaalu saavutamine või midagi muud.

Bill Eckstrom on oma TEDx kõnes “Miks mugavus rikub su elu” kirjeldanud nelja kasvurõngast:

  1. Kaos.
  2. Keerulisus.
  3. Kord.
  4. Paigalseis.

Jäädes liiga kauaks korda nautima, tekib paigalseis. Sattudes liiga kauaks kaosesse, tekib häving kui sealt ei pääse. Keeruline olukord sunnib sind otsima korda ja vältima kaost.

Millised sfäärid su elus on praegu stagnatsioonis?
Millise muudatuse saaksid tuua kui astuksid jõulised järgmised sammud?

Loe ka:  Elon Musk – töö-eetika ja pühendumus