Alternatiivkulu ja tähelepanu

Nädala memo:

Alternatiivkulu

Väga oluline tegur, mida oma tööelu võrrandisse tuua. Alternatiivkulu tööalase tootlikuse mõistes: kui ma teen praegu seda tegevust, siis mis mul tegemata jääb? Näited:
– vaatan 1 tund naljakaid videoid, jääb kirjutamata 1 tunni jagu blogipostitust.
– mängin 1 tund internetist mängu, jääb veetmata 1 tund kvaliteetaega kallimaga.
– loen 1 tunni jagu tarbetuid uudiseid, jääb vaatamata 1 tunni jagu harivaid videoid.
Ei, see käi niipidi, et alguses teed ühte ja siis teist, sest möödunud ühte tundi ei saa sa enam kunagi tagasi. Kui uneaeg välja jätta, siis jääb meile 16 tundi elupäevaks.
Tegele ühe projektiga korraga – su aeg, tähelepanu ja energia on piiratud.

Sa ei pea koguaeg müüma.

Veebimeistrid – kaotage need popup kastid keset lehte, mis nagu kerjused mu e-maili kerjavad. Loo parem nii head sisu, et klient otsib ise, kust veel saaks.

Tähelepanu väärtustamine.

Mida rohkem infot sulle igas ajaühikus sisse tuleb, seda hajutatum su tähelepanu on. Kodus teleri ja raadio taustaks mängimine, autos raadio taustaks mängimine ja kontoris raadio taustaks mängimine hõivab osa su tähelepanust. Sa teadlikult ei kuula, aga aju töötleb koguaeg sissetulevat infot. Sama lugu on töölaual olevat esemetega ja tööruumis silma vaateväljas olevate esemetega. Ei, sa ei pea igal vabal ajahetkel kuulama kõrvaklappidest muusikat, facebooki uudistevoogu kontrollimas, uudisteportaale lugemas või meelelahutusportaalide uusi naljalugusid vaatamas – sest seda pole tavaliselt vaja üldse teha.

tähelepanu

OTSUSTA mille peale, millal ja kui palju sa tähelepanu kulutad.

Otsusta.

Selle asemel, et bussis lugeda nutifonist uudiste portaale uudistega, mis on enamuses sind mitte-puudutavad, eba-olulised või lihtsalt mõttetud, loe parem raamatut või puhka meeli. Kokkuvõteks võib öelda, et vali millist infot sa tarbid.

Get it done!

Arenda endas oskust asi ära teha või ära lõpetada, lõpule viia ja joon alla või üle tõmmata. If it’s s**t, get rid of it, if it’s not, make it hot!

Kuldreegel: mine välja oma mugavustsoonist.
Karotše wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Yerkes%E2%80%93Dodson_law

Netis surfates või linnas käies küsi:
Kuidas see sait/firma kasumit saab?

Rahafoorumi seminarist meelde jäänud veebid:
www.investeerimisklubi.ee
roosaare.com
www.cashflow.ee/richdad/peeterpartel

—-

Taustamuusikat kirjutamiseks: