Ajajuhtimine – raamatusoovitus

Ardo Reinsalu raamat “Ajajuhtimine argipäevaks”. 237 lehekülge mõtlemapanevat teksti. Hea raamatu üks tunnus on see, et selle lugemine läheb kiiresti, sest sisu on huvitav. Seda see on.

ajajuhtimine

Rahvaraamat.ee tutvustab: Kuidas juhtida oma aega puhkusel, avatud kontoris, lugedes, autoroolis, jõulude ajal, kaubanduskeskuses? Kuidas vältida hilinemist, katkestusi, stressi, laiskust, ajaraiskajaid ja tüütuid kolleege? Kuidas leida aega hobidele, puhkamiseks, sportimiseks, olulistele projektidele ja mõtlemiseks? Need on kõigest mõned paljudest argiolukordadest, millest räägib „Ajajuhtimine argipäevaks“ raamat. Teos sündis igakuistest ajateemalistest artiklitest, mistõttu on kogu raamat lihtsalt loetav – selle võib avada mistahes kohast ja alustada lugemist. Veelgi enam – autor on koondanud lisaks tavalisele sisukorrale eraldi märksõnade nimekirja, mille abil on kerge leida endale hetkel muret tegev valdkond ja saada vastuseid. Kuigi raamat on praktiline ja igapäevane lugemine, on autor lisanud näiteid ligi sadadele uuringutele ning teadusartiklitele, mis aitavad mõista meie igapäevase ajaga seotud käitumise põhjuseid.
Raamatu autor Ardo Reinsalu on ajajuhtimise ekspert, raamatu “Praktiline ajajuhtimine” . Ardo on juhtinud mitmeid ettevõtteid meditsiini- ja tehnoloogiavaldkondades ning kasutab ajajuhtimisalaste nõuannete edastamisel praktilisi ning humoorikaid näiteid tegelikust elust.

Laenutamiseks: http://www.ester.ee/record=b3034686*est

Omapoolseid mõtteid

  1. Kui hakkad planeerima oma nädalat päevade kaupa võid avastada, et pead vastu võtma otsuseid – mis on tähtsam millest. See aitab prioriteete paika saada (prioriseerimine).
  2. Raamatust viidatud uuring (nr 7) näitab, et eelhõivatus pärsib meie loovust. Ära jäta pooleli – get it done!
  3. Nagu T.Ferriss on korduvalt öelnud – tähtis ei ole teha tegevusi efektiivselt, vaid teha õigeid tegevusi (efektiivselt).
  4. Kasuta kirjapandud ülesannete nimekirju, mille saad lõpetades maha tõmmata ja linnukese ✔, ✓ või ☑ juurde panna. Ei, ära kustuta ära, vaid jäta alles nt märkmikusse. Ülesande tehtud saamine paneb aju tootma dopamiini, mis tekitab hea tunde.
  5. Pane tegevusele ajaline piirang ja sõnasta enda jaoks tegevuse põhjus ja mis täpselt on vaja tehtud saada ja milleks.
  6. Võta puhkeaja planeerimist sama tõsiselt kui tööaja oma – mida vingemalt sa puhkad seda paremini sa oma tööd teed.
  7. Ära ole perfektsionist – kõike ei saa ega peagi tegema täiuslikult. Otsi välja, mis on see 20% mis aitab enamus ülesandest tehtud saada ja alusta sellest.
  8. Tee endale 2h tööpäevad E-R, millest pool tundi kulutad mõtlemisele, kuidas sa järgmised 1,5h kasutad.
  9. Pööra tähelepanu une kvaliteedile. See määrab palju. (Sellest on raamatud, artiklid jne)
  10. Piira aega e-mailide lugemisele ja vastamisele – see on tohutu aja röövel.


Loe ka: Ajajuhtimine tegevuste maatriksiga