Tegijate elutarkus, 2.osa: rikkad

tools of the titans rikkaks saada rikkad

Kuidas rikkad mõtlevad?

Jätk 1.osale:

Kas sa mängid elu kaitses või ründes? Millistes oma äri küsimustes oled asunud põhimõttelisele kaitse positsioonile ja kuidas see arengut pärsib?

Tõsta hindu ja tõuseb ka väärtus. Ei ole mõtet müüa head asja võimalikult odavalt vaid vastavalt selle väärtusele.

“Kui palju infot oleks kõik, mida vaja siis oleksime kõik miljonärid trimmis kõhuga”, lk 185. Ei loe mitte see, mida sa tead vaid see, mida sa järjepidevalt teed.

Ära ürita kõike teha, mõtle ette pikema aja peale. Tähtis ei ole teha kõike mida sa suudad vaid seda mida vaja.

Lootus ei ole strateegia. Õnn ei ole tegur. Hirm ei ole valikuvariant.

Kui sul on 10-aasta plaan, siis küsi kuidas saaks selle teha 6 kuuga.

Kõrgkooli minek ei peaks olema loogiline samm peale gümnaasiumit. Sellel peaks olema põhjus tulevikuks. Uuri õppekavasid.

Kui toodad palju ideid, siis enamus neist on sitad. Piisab kui üks neist on õige. Kui sa ei suuda mõelda 10 head ideed, siis mõtle 20. Otsi võimalusi loovuse treenimiseks ja oma aju erinevate osade stimuleerimiseks: musikaalsus, kunst jm

Pikaajalised eesmärgid vajavad regulaarseid võite, lk 263.

Soovide ja eesmärkide regulaarne kirjapanemine sisendab su ajule, millele tähelepanu pöörata ja leiad/märkad seega tõenäolisemalt lahendusi. Retikulaarne aktiviseerimise süsteem.

Konkurents toimub ainult medalikohal. Vali nišš ja saa selles parimaks. Kui sellel on 1000 tegijat, siis tegelikult konkureerid sa (käive/ tulemuslikkus) ainult kolme esimesega kui asja tõsiselt võtad. Vastasel juhul oled lihtsalt “järjekorras 123.”

Kui kasutad arvutit töövahendina, siis õpi seda kasutama kiirelt ja efektiivselt. Õpi klaviatuuri shortcuti’id ja tuuni protsesside kiirust.

Õpi ütlema “Ei.”. Ka endale. Ära ole eesel.

Rohkem aega peaks minema loomisele kui haldamisele.

Kui sa ei saa seda mõõta, sa ei saa seda arendada.

Küsi “Aga mis siis kui…” , “Äkki ma teeksin hoopis nii…” , “Kuidas ma saaks, et …”

Tunne ära kui kasutad eskapsiivset (eskapism) või prokastineerivat käitumist – sellel on tavaliselt põhjus, millest võib head infot saada.

Loe edasi: Tegijate elutarkus, 3.osa: elukogenud

Loe ka: Kuidas saada rikkaks