Patt viib võidule – raamatusoovitus

patt viib võidule

“Kui sa oled uhke oma töö üle, nõuad endale parimat, ihaldad jõukust, kadestad patt viib voidule raamatteiste elu, soovid oma elult enamat ja kujutled mõnda läbimurret oma eesmärkide saavutamise teel, teed sa seitset surmapattu.
UHKUS.
KADEDUS.
APLUS.
IHARUS.
VIHA.
AHNUS.
LAISKUS.
Peatükk peatükilt, rida realt käsitleb Marc Lewis neid patte, rebib need lahti aegunud usudogmadest ja kehtestab kui tänapäeva eduka äri manifesti.
Raamatust «Patt viib võidule» leiab tõsiseid patuseid soovitusi, intervjuusid ja näiteid, mis tõestavad, kuidas ärid said edukaks patustades ja harjutades. Siit leiab nõuandeid, kuidas luua oma jumalavallatu tee võidule ja eesmärkide saavutamisele. Kui sa teed seda, mida oled alati teinud, siis saad, mida oled alati saanud. Sama taktika tähendab samu tulemusi. On ilmutuste aeg.”

Ei, see ei ole satanismi ülistav raamat. Eestlaste jaoks polegi religioon mingi teema. Pigem juhib autor tähelepanu, et hea ja kuri on suhtelised nagu ka tõde. Meil on inimlikud vajadused, mis annavad elujõudu ja viivad edasi ja mille allasurumine või piiramine nõrgestab meid.

T.Paul (vaimulik, teoloog, kiriku- ja kultuuriloolane, dr. theol) on kirjutanud raamatust: “Moraalireeglid võivad olla väga isesugused ja need paneb paika ühiskond. Evolutsioonilises psühholoogias käsitletakse inimloomust mehhanismide kogumina, mis on loomuliku valiku teel edasi kandunud seetõttu, et need süsteemid on lahendanud kohastumisel tekkinud probleeme. Neid mehhanisme aktiveerivad keskkonna stiimulid, tulemuseks on teatav käitumine. Siia kuulub ka kultuur, mida määratletakse kui evolutsiooniliselt kohastumuslikuks osutunud käitumis- ja psühholoogiliste mehhanismide kogumit, mida indiviidid annavad edasi ühelt põlvkonnalt teisele.

Kultuurimustrid on sügavale sisse dresseeritud ja pealiskaudsel silmitsemisel ei saa vahet, mis on kaasa sündinud ja loomulik (ehk looduslik), mis kultuurist tingitud ja kunstlik.

Bioloogiliselt vaadates on indiviidi (või geeni, oleneb analüüsitaseme valikust) eesmärk suurendada enda ellujäämise tõenäosust ja reproduktsiooni võimalikkust. Meie aja kangelane Marc Lewis on uhke, et kuigi ta pole sooritanud ainsatki küpsuseksamit ja on tosin korda töölt vallandatud, oli ta 28. eluaastaks loonud 30 miljoni naelase kompanii Web Marketing. Ta näitab oma menukas eluõpikus “Patt viib võidule. Edukuse seitse surmapattu” (e.k 2003), kuidas kunagi surmapattudeks peetud hoiakuid muuta võidu võtmeks.”

Laenuta: ester.ee/record=b1836150*est

Loe ka: Psühhopaatide tarkus – raamatusoovitus

Kuninga tööeetika – raha ei maga