Kuidas tegeleda heategevusega?

anneta

Kõige lihtsam moodus tegeleda heategevusega on oma vanad riided, sööginõud, mööbel jm anda ära otse abivajajale. Kuhu annetada raha, viia süüa, riideid, asju?

Et sul endal oleks parem arusaamine, milleks ja kellele täpselt annetad, siis uuri tausta. Ehk saad raha asemel anda/organiseerida otse vajamineva asja/teenuse?
Nt viid lastekodule/kodutute varjupaigale oma vanad toidunõud.
Viid ise lastekodule oma laste vanad riided.
Viid ise lastekodule/ puudustkannatavatele peredele söögid.

Kõige lihtsam – anneta oma aega. Kus on keegi kellel on väga kasu sinu erialastest teadmistest ja kogemustest. Eelkõige heategevuse asutustel endal.

Abivajajatel on eelkõige puudus söögist, riietest, peavarjust ja muudest olmehüvetest.

Et korralikud asjad ei satuks prügimäele, on võimalik pakkuda riideid haiglatele, turva- või hooldekodudele. Puhtaid ja terveid riideid võtavad alati vastu ka lastekodud. Külmal aastaajal vajatakse väga sooje särke, sokke, kampsuneid ja pükse.

Vaata oma riidekapi sisu kriitilise pilguga üle. Kui seal on riideid, mida sa pole juba mitu aastat kandnud, siis suure tõenäosusega ei kanna sa neid ka lähitulevikus. Kui riideesemetel puudub sinu jaoks emotsionaalne väärtus ja oled neid igaks juhuks alles hoidnud ning lootnud, et äkki muutub mood või langeb kehakaal, siis tasuks ehk mõelda hoopis nende annetamisele.

Lapsed.

toetusfond.ee – Lastehaigla. Meditsiiniseadmed.

Vii oma taara ära ja anneta see nupust lastele. Kogu annetatud raha läheb Eestis elavatele lastele teatri, kunsti ja kirjandusega seotud elamuste pakkumiseks: aitanlapsi.ee

annetan.ee – abivajavad lapsed

sos-lastekyla.ee

lasterikkad.ee

pencilsofpromise.org – laste haridus. Rahvusvaheline.

Lähisuhtevägivald.

naisteabi.ee
naisteliin.ee

Kodutud.

thk.ee/toeta/ – kodututele materiaalne abi

Loomad.

kassideturvakodu.ee

Isegi kulumismärke näitavaid riideid ei pea ära viskama. Näiteks soojadest, ent palju kantud mantlitest või kodus kasutusel olnud tekkidest tunnevad rõõmu varjupaikades elavad loomad, kes saavad võib-olla esimest korda elus kogeda, mida tähendab magamine soojal ja pehmel asemel.

Kõik.

help.ee
naerataometi.ee
yfu.ee
toidupank.ee – toimetulekuraskustes pered
estsar.ee
kadunud.ee/kes-tahavad-osaleda

armastanaidata.ee – anneta raha või aega. Suurim vabaühendusi koondav lehekülg Eestis, kus saad annetada otse enam kui 40 Eesti võimekale vabaühendusele. Oleme teinud annetamise jõukohaseks kõigile – tee mugavalt annetus, püsiannetus, annetusalgatus või panusta hoopis enda aega. Veelgi lihtsamaks annetamiseks oleme kaasanud kõik suuremad Eestis tegutsevad pangad. Seega, vali organisatsioon, vajuta anneta ning tee annetus mugavalt pangalingi abil oma pangakontolt otse organisatsiooni kontole samas pangas.