Kui sa ei tea mitte midagi ettevõtlusest, aga tahad mingi aeg hakata oma ärilist tegevust arendama, siis esimesena soovitan läbi lugeda Robert T. Kiyosaki “Rikas isa, vaene isa” (ester.ee/record=b3072692*est). See on nagu finatsaabits äri arendamise koolis.
Apollo raamatupood tutvustab seda järgmiselt:
“Peamine põhjus, miks inimesed rabelevad rahalistes raskustes, on see, et nad on aastaid koolis käinud, ent pole mitte midagi õppinud raha kohta. Selle tulemusena hakkavad inimesed töötama raha eest, kuid ei õpi kunagi raha enda eest tööle panema. “Rikas isa, vaene isa” purustab müüdi, et rikkaks saamiseks on vaja teenida kõrget palka ja näitab, mida õpetada lastele raha kohta, et nad oleksid tulevikus edukad.”
Samuti Kiyosaki
• seab kahtluse alla tõekspidamise, et teie maja on vara
• näitab lastevanematele, miks ei saa loota sellele, et koolis nende lastele raha kohta midagi õpetatakse
• defineerib ükskord lõplikult varad ja kohustused
• näitab teile, mida on vaja õpetada lastele raha kohta, et nad oleksid tulevikus edukad
Robert Kiyosaki on heitnud väljakutse üle maailma kümnete miljonite inimeste mõtteviisile rahast ning muutnud seda. Raamatu autori arvamused lähevad sageli tavatarkusega vastuollu ja seetõttu on ta saanud tuntuks kui otsekohene, kartmatu ja julge mees. Teda peetakse kogu maailmas kirglikuks finantshariduse propageerijaks.
Rikas isa, vaene isa: Mis on jõukus?
See sõltub sellest, kellelt küsida. Mõni seostab selle rahanumbritega, teised aga väidavad, et jõukus on endale eluks vajalike asjade võimaldamine, kolmandate meelest ei ole jõukus üldse rahaga seotud.
Robert Kiyosakil, multimiljonäril ja rahateemalise klassiku „Rikas isa, vaene isa“ autoril on täiesti oma vaatenurk. Enda uusimas raamatus „Second Chance: For Your Money, Your Life, And Our World“ defineerib ta jõukuse kui vabaduse tööst. „Rikas isa sõnastab jõukuse, küsides, kui sa lõpetad töötamise, siis kui kaua sa hakkama saaksid?“, kirjutab Kiyosaki. Ta võrdleb seda lähenemist leiutaja ja teoreetiku Bucky Fulleri omaga, kes on öelnud, et jõukus on võimekus jääda ellu X arv päevi. Kiyosaki küsib veel teisiti – kui kaua suudab su raha sind pinnal hoida?
Kiyosaki, kelle eeldatav vara ulatub $80 miljonini, jätab jõukuse definitsioonist kõrvale igaühe, kes elab palgapäevast palgapäevani, hoolimata palga suurusest. Selle asemel, kui palju kellelgi on vabu vahendeid praegu, paneb ta rõhku raha hulgale, mis inimesel on kogutud homse jaoks – pensioniks, ootamatuteks olukordadeks või suurteks üritusteks ja ostudeks.
Teost on väga mugav lugeda, see on osalt nagu tõsielu romaan. Esitatud mõtted on illustreeritud lihtsate jooniste ja graafikutena, et isegi laps saaks aru.
Kiyosaki on ka finantskirjaoskust tõstva lauamängu Cashflow looja.
***
Loe ka “4-tunnine töönädal“
***