Tegijate raamatusoovitused

raamatusoovitused

Millised ühised raamatusoovitused on Tegijatel? Tim Ferriss on intervjueerinud üle 200 oma ala tegija ja raamatusse “Tools of the Titans” pani ta nendelt kogutud tarkuseterad. Siia toon ära 17 raamatusoovitust, mis olid paljudel neist samad. Enamsoovitatumad eespool.

Tegijate raamatusoovitused

 1. “Tao Te Ching” Lao Tzu.
  Taoismi alustekst. Tekst on mõeldud pigem mediteerimiseks kui kiireks läbilugemiseks. Taoistlikus praktikas on tavaline, et ühel päeval tegeldakse ainult ühe peatükiga. See õpitakse pähe, seda korratakse, sellel lastakse endasse toimida erinevates meeleseisundites, seda kirjutatakse ümber jne.
 2. “Atlas shrugged” Ayn Rand
 3. “Sapiens” Yuval Noah Harari
 4. “Siddhartha” Hermann Hesse
 5. Neljatunnine töönädal” Tim Ferriss.
  Me raiskame tohutult aega tegevusele, mis on mõttetu või töötab meile vastu (sh pärsib produktiivsust). Sul on võimalik vähendada oma nädalast tööaega 80% kui sa teed ainult tegevusi (20%), mis toovad sulle sisse 80% sinu tulust (Pareto printsiip e 80/20-printsiip).
 6. “The Checklist Manifesto” Atul Gawande
 7. “Dune” Frank Herbert
 8. Robert B. Cialdini “Mõjustamise psühholoogia. Teooria ja praktika”
  Cialdini esmakordselt 1984.a ilmunud raamat on avaldatud mitmetes kordustrükkides. Originaalpealkiri “Influence: The Psychology of Persuasion“.
 9. “Stumbling on happiness” Daniel Gilbert
 10. “Superintelligence” Nick Bostrom
 11. “Surely you’re joking, Mr Feynman” Richard P.Feynman
 12. The 4-hour body” Tim Ferriss.
  See on nagu keha biohäkkide piibel seksist surmani. 500+ lehekülge – nii et kui oled süvenemisvõimetu Uimo, siis unusta ära :)
 13. Piibel
 14. “The hard thing about hard things” Ben Horowitz
 15. “The war of art” Steven Pressfield
 16. “Watchmen” Alan Moore
 17. “Zero to one” Peter Thiel

Uuringud näitavad, et enamate äriraamatute lugemine aitab kaasa sissetuleku kasvule. Inimesed, kes loevad 7 äriraamatut aastas, teenivad keskmiselt 2,3 korda rohkem kui 1 raamatu lugejad. Üks uus mõte või hea idee võib tuhandeid lisaeurosid sisse tuua juba mõne kuuga. Iga uus idee võib olla see kullaauk. Kui sul on rohkem infot, saad teha paremaid otsuseid ning sinu raha ei lenda tuulde. Mis mõju avaldaks su sissetulekule kümnete raamatute jagu lisatarkusi aastas? Mis siis, kui jätkaksid nii mitmeid aastaid jutti?

Milline on sinu Kuldne Raamat?

Loe ka: minu TOP äriraamatu soovitused